Hakkımızda


Hakkımızda

Drama Yapım Film Medya uluslararası düzeyde uzun metrajlı film, belgesel ve dizi projeleri üretmek amacıyla kurulmuştur. 2006 yılından bu yana süregelen çocuk projelerini de bünyesine dahil eden Drama Yapım Film Medya, özellikle, çocuk, genç ve aile konularını içeren uluslararası projeler yapmayı hedeflemiştir.

On yıllık yolculuğunda Drama Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği filmlerin tümü uluslararası ortak yapım olarak gerçekleşti. Dünyada kırktan fazla ülkede gösterildi, en iyi film ve en iyi yönetmen de dahil olmak üzere yirmiden fazla ödül aldı.

2021 yılında dizi çalışmalarına da ağırlık veren Drama Yapım 2023’te hayata geçirmeyi planladığı bir dizi projesi üzerinde de çalışmaktadır.

Nursen Çetin Köreken

Kurucu, Yapımcı

Bulgaristan’da doğdu. Türk Dili Edebiyatı Bölümü’nün ardından Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdi. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı. 2009 yılından sonra sinema alanına yönelerek senaryo, yapımcılık ve yönetmenlik çalışmalarına ağırlık verdi. Özellikle çocuk, genç ve kadınların meselelerini anlatan yapımlara öncelik vererek yapımcılık çalışmalarına devam etmektedir.

Sosyal Medya


Instagram


Facebook


Twitter


Youtube